культура

Музика довгих пауз

Доля творчих спілок, зокрема Національної спілки композиторів України, залежить від їхнього реформування відповідно до потреб і вимог сьогодення

28 Січня 2016 Ганна Трегуб

Гроші для музи

Українська культура потребує рівних, конкурентних і прозорих умов доступу до джерел фінансування

24 Січня 2016 Ганна Трегуб

Три книжки під ялинку

Перед Новим роком до книгарень прямують ті, хто там майже не буває, бо книга, хоч що не кажіть, - найкращий подарунок до будь-якого свята. І попри повсюдні дедалі частіші ламенти на тему занепаду паперової книжки й здавання позицій електронній, у нас іще довго не даруватимуть на свята текстові файли.

11 Січня 2016 Олександр Стукало

Лі Шень: «Музика — це мистецтво часу»

Таїландський саксофоніст Лі Шень, який став першим виконавцем творів для саксофона українського композитора Володимира Рунчака за кордоном, поділився з Тижнем міркуваннями про тайську й азійську саксофонні школи, інтерес до нашої класики та специфічну мікротонову систему народної музики Таїланду, для запису якої європейські музиканти нині винаходять нову систему нотних позначень.

8 Січня 2016 Ганна Трегуб

Крістін Бардслі: «Британське кіно пронизане європейською традицією артхаусу»

Радниця з питань кіно Британської ради Крістін Бардслі розповіла Тижню про головні тренди сучасного британського художнього та документального кіно, проблеми, які сучасність ставить перед кінодистрибуцією.

7 Січня 2016 Ганна Трегуб

Червоний pulp fiction

У 1920-х роках українці так само любили кримінальне чтиво

5 Січня 2016 Ярина Цимбал

Реставрація по крихтах

Бідність реставраційної галузі в Україні ще раз свідчить про злочинну неуважність до національної історичної та мистецької спадщини

4 Січня 2016 Ганна Трегуб

Стратегія для культури: стимулювати, а не стримувати

Питання наявності/відсутності стратегії стало головним для політикуму й уряду України. Культура тут не виняток, а лише яскравий прояв проблеми

25 Грудня 2015 Олеся Островська-Люта

Знімаймося, бо вже треба

«Українське кіно» - словосполучення від якого не чекаєш нічого доброго. Але драматичні події в країні стають каталізатором появи української кіноіндустрії.

25 Грудня 2015 Денис Самигін

Михайло Колодко: «Ми прагнемо знайти оригінальний спосіб подачі інформації про міське середовище»

Однією з родзинок Ужгорода в останні кілька років стали майже три десятки міні-скульптур у різних куточках міста. Автором цих робіт є 37-річний скульптор-ентузіаст Михайло Колодко, з яким Тиждень поговорив про новітню культуру Закарпаття.

19 Грудня 2015 Іванка Когутич