суспільство

Радянська генеалогія донецьких

Як СРСР став колискою регіонального лобізму

20 Травня 2018 Максим Віхров

Станіслав Кульчицький: «Політичну незалежність у 1991 році здобула радянська Україна. Трансформації в економіці й головах людей затягнулися на десятиліття»

Відомий історик поділився з Тижнем думками про кінець СРСР і становлення демократії, залишкові ознаки тоталітарного суспільства й перспективи покоління Майдану.

28 Січня 2016 Марія Пономаренко

Віктор Свистунов: «На початку війни ми могли зачистити прикордоння силами місцевих патріотів»

Постійні параноїдальні пошуки «укропівських навідників», до яких вдаються бойовики, таки мають раціональне пояснення. У тилу ворога справді, особливо на першому етапі конфлікту, працювали українські патріоти, що допомагали розвідувальною інформацією СБУ, їжею та спорядженням оточеним частинам, а нерідко й самі бралися до зброї.

28 Січня 2016 Богдан Буткевич

Висота Конвалія. «Залізні» добровольці із Закарпаття

Історія бойового шляху 6-ої роти 2-го батальйону 24-ої «Залізної» бригади

25 Січня 2016 Анатолій Шара

Віртуальна залізна завіса

Уже півтора року мене регулярно запитують: «Ну як ви там?». Зазвичай чую це від людей з інших місць. Закономірно відповідаю: «Нормально. Тут моя сім’я і дім». І це абсолютна правда. Подорожі, яких було багато до війни, з лишком компенсував інтернет, ставши вікном у світ. І так мені казав дуже багато хто, порівнюючи його з ковтком повітря, відчуттям свободи.

24 Січня 2016 Яна Вікторова

Страшне слово «геноцид»

Кримський «парламент» днями прийняв урочисту заяву, у якій оголосив так звану «блокаду» геноцидом мешканців Криму та запропонував російському МЗС порушити питання про притягнення України до відповідальності за вчинення геноциду через канали Ради Безпеки ООН, ПАРЄ та СНД.

23 Січня 2016 Лесь Терен

Ґульнара Бекірова: «І ті, хто лишився в Криму, і ті, хто поїхав, перебувають у становищі, якому не позаздриш»

Тиждень розпочинає серію інтерв’ю з кримськими інтелектуалами та громадськими діячами, щоб з’ясувати, чим Крим був і є для України, пригадати важливі моменти в історії цього краю, зокрема в історії кримських татар, сформулювати, на чому ґрунтується кримськотатарська ідентичність, окреслити перспективи повернення півострова Україні й те, чим має стати Крим після деокупації. Перше інтерв’ю з істориком, кандидатом політичних наук Ґульнарою Бекіровою.

22 Січня 2016 Анастасія Левкова

Бойова фантастика з Донбасу

Як війна перейшла зі сторінок книжок у реальність

22 Січня 2016 Денис Казанський

Гірські стрільці у битві за Луганщину

Грісько-піхотні підрозділи завжди були елітарними. Відбір сюди завжди жорсткий. Адже,виконання бойових завдань цими частинами вимагає спеціальної підготовки: це і гірські лижі, скелелазіння, вміння переправлятися через гірські ущелини тощо.

22 Січня 2016 Анатолій Шара

Експансія матрьошок

Безвідповідальні харківські чиновники та бізнесмени формують фальшивий образ України за кордоном

21 Січня 2016 Віталій Рибак