Місцеві вибори-2015

У Кривий Ріг прийшов Майдан

Фальсифікації на користь кандидата від “Оппозиційного блоку” під час другого туру виборів міського голови Кривого Рогу області збурили тисячі місцевих мешканців вийти на безстроковий протест. Вони добиваються, щоб вкрадені у них голоси були враховані і мером був визнаний молодий кандидат від об'єднання “Самопоміч” Юрій Милобог, а не Юрій Вілкул, який пробув на посаді останні 7 років.

23 Листопада 2015

Вибори мера в Кіровограді. Нічия

Другий тур мерських виборів у Кіровограді, на жаль, не зіграв ту роль, на яку сподівались законотворці та усі прихильники цієї норми: тверду легітимність обраного голови міста за рахунок переважаючої підтримки виборців. Більше того, вибори у нашому місті взагалі виявились під загрозою анулювання. Кандидати доводять свою перевагу в судах. Але хто б з них не виборов лідерство, жоден не матиме переважної підтримки містян, адже отримав лише близько 13-14 відсотків голосів (приблизно по 25 тисяч). Бо на виборчі дільниці у другому турі прийшли тільки 27% виборців обласного центру, і голоси їхні розділились майже порівну.

19 Листопада 2015

Дерегіоналізація Миколаєва

У колишньому форпості біло-синіх на Півдні кандидат від Опозиційного блоку програв, попри чималий адмінресурс і тіньові виборчі схеми

19 Листопада 2015

Кінець «Новоросії»

Другий тур місцевих виборів засвідчив, наскільки істотно змінилась електоральна мапа Південного Сходу

19 Листопада 2015

У Києві мітингували під ЦВК, вимагаючи скасувати мерство Вілкула

Близько 30 активістів та членів партії "Самопоміч" зібралися 18 листопада під будівлею Центрвиборчкому у Києві з вимогою скасувати визнання мером Кривого Рогу Юрія Вілкула.

18 Листопада 2015

Сюрпризи другого туру

Лише на Півдні та Сході протистояння кандидатів у мери відбувається по лінії «ватнік — патріот»

13 Листопада 2015

Мішель Терещенко: «Не хочу, аби Глухів був буферною зоною»

Новий мер Глухова, нащадок відомого роду Терещенків, розповів про свою команду, плани реального економічного оновлення міста й зміцнення кордону з РФ, до якого лише 15 км.

12 Листопада 2015

Артем Семеніхін: «Я не збираюся зупинятись на Конотопі»

Свободівець Артем Семеніхін, чия перемога на виборах мера в Конотопі, одному з найбільших міст Сумщини, стала помітною несподіванкою для всіх і, зокрема, для багаторічного патрона регіону — олігарха Андрія Деркача, ставленик якого зазнав нищівної поразки, поділився з Тижнем своїми враженнями від електорального процесу й розповів, як змінюватиме місто.

12 Листопада 2015

За право своє. Як вижити активістам в агресивному середовищі

Чи є в активістів шанси відстояти інтереси громади навіть тоді, коли місцева влада належить відверто недемократичним силам

8 Листопада 2015

Реванш відцентровості?

Місцеві вибори можуть значно посилити позиції сепаратистів у регіонах

6 Листопада 2015

Сумщина: Схід і Захід одразу

Як формувалася нинішня політична конфігурація на Сумщині

6 Листопада 2015

Олександр Солонтай: «Країні потрібен кадровий резерв. Партії мають його виховувати»

Однією з головних сенсацій місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, став успіх маленьких партій. «Сила людей» та Демократичний альянс змогли пройти в місцеві ради майже в усіх областях України, не маючи великих рекламних бюджетів та не купуючи виборців за гречку. Про успіх «Сили людей» Тиждень поспілкувався з головою політради партії Олександром Солонтаєм.

6 Листопада 2015

У міжвибор’ї

Від Революції гідності до сьогодні в Україні відбулися вже треті вибори. Відносно впорядковані та прозорі президентські й парламентські (якщо не брати окремих мажоритарних округів) перегони ніби переконали, що електоральний процес може бути більш-менш урівноваженим, місцями навіть нудним. Але варто було піти на рівень нижче, до обрання місцевих рад і мерів, як іржаві коліщата державної машини зарипіли й виникло цілковите дежавю. Ніби повернулися на п’ять років і далі. У добу «стабільності», коли окрім власне голосування і його підсумків мають значення ще й забаганки місцевих князьків, маніпуляції в ЦВК…

5 Листопада 2015

Масштбна спецоперація "Геннадій Корбан"

Ранок суботи для Дніпропетровська почався жваво: на вулицях з’явилися бронемашини і люди з автоматами, рух транспорту містом частково блокували. За офіційної версією, місто «зачищали» від організованої злочинності. Як підускмо – затримано лідера УКРОПу Геннадія Корбана

1 Листопада 2015

Європейський суперклей

Після виборів. На тлі харківського шоку. І київської передбачуваності. І дніпропетровської надії. Поговорімо вже про Україну. Бо сам собою Харків не Україна. І Дніпропетровськ окремо взятий не Україна. І тим більше Київ не Україна. Без Коломиї, Кобеляк, Корсуня, Краматорська й сотень міст, містечок і сіл, без решти 40 млн українців, які мають звичку обирати нам усім то Януковича, то Порошенка, то Джемілєва, а то раптом Королевську, електоральні пригоди в обласних центрах важать небагато.

31 Жовтня 2015

А рахує хто?

Від виборів до виборів спостерігачі, журналісти, а подекуди й самі учасники виборчого процесу говорять про недостатню якість навчання членів виборчих комісій. Щоправда, здається, попри неодноразові зауваги та застереження, ситуація продовжує регресувати.

30 Жовтня 2015

Донбас. Без принципових змін

Вибори засвідчили, що Донбас залишається електоральною базою вчорашніх регіоналів, хоча позиції демократичних партій тут помітно зміцнилися

29 Жовтня 2015

Олігархи знову поділили Україну

Вибори як перерозподіл сфер впливу та війна за вотчини

29 Жовтня 2015

Хай живе стабільність!

Теоретично, тільки-но будуть оприлюднені остаточні результати виборів, країна нарешті зможе зажити по-новому. Як не крути, а без цілковитого переформатування влади повноцінно запустити процес неможливо, і про це не втомлювалися нагадувати президент та інші зацікавлені персони, раз по раз киваючи в бік поплічників старого режиму, що всіма способами намагалися загальмувати переможну реформаторську ходу. До яких тільки підлих інсинуацій та сценаріїв не вдавалися ці упирі, але від сьогодні в них жодних шансів. Теоретично.

29 Жовтня 2015

Ларін готовий очолити Кіровоградщину?

Світлана ОРЕЛ (Кіровоград) Поки що це звучить парадоксально. І лунає тільки з підконтрольних колишній ларінській команді ЗМІ. Але якщо проаналізувати скільки колишніх регіоналів потрапили у списки партій, які будуть представлені у радах різних рівнів, то такий шанс у колишнього близького соратника Януковича залишається. І він, політтехнолог №1, про що не раз заявляв раніше, зробить усе, аби ним скористатися.

27 Жовтня 2015

День «В» у Дніпропетровську: без великих сюрпризів

Вибори у Дніпропетровську не принесли несподіванок: саме волевиявлення відбулося доволі спокійним. За мерське крісло надалі боротимуться Філатов з Вілкулом.

27 Жовтня 2015

Вибори у Києві: перемогла млявість

Ніч виборів в столиці виявилась не менш нудною, аніж день, сповнена очікування, здогадок, та заяв без жодної конкретики.

26 Жовтня 2015

Світ про місцеві вибори в Україні: вирішальний вплив олігархів

Західні ЗМІ писали про зрив виборів у Маріуполі та Краматорську, реванш проросійських сил на Сході, роль олігархів на місцевих виборах та майбутнє влади Порошенка.

26 Жовтня 2015

Місцеві вибори в Україні

У неділю, 25 жовтня відповідно до ухваленої парламентом у липні постанови № 645-VIII відбуваються чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Дільничні виборчі комісії відкриваються для голосування о 8 годині ранку й працюватимуть до 20 години, після чого розпочнеться підрахунок голосів. Проголосувати громадяни України зможуть лише за місцем офіційної реєстрації, оскільки Верховна Рада так і не розглянула жоден із трьох зареєстрованих законопроектів, який би надав можливість громадянам, здебільшого вимушено переміщених осіб, взяти участь у місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

25 Жовтня 2015

Вибори — панацея?

Вибори є альфою і омегою західних уявлень про демократію. Залежно від того, наскільки формально бездоганно вони відбуваються в тій чи іншій країні, Захід вирішує, визнати її демократичною чи ні. Результат тут сприймається як менш важливий за процес, головне форма, зовнішні ознаки. Отже, вибори — це священна корова західної цивілізації.

25 Жовтня 2015

Агітація за рахунок виборців

У рік місцевих виборів столичні депутати отримали право на 60 мільйонів гривень з міського бюджету, але аналіз цих витрат свідчить, що кияни з власних податків профінансували передвиборчу агітацію своїх обранців, які хочуть залишитися у Київраді на ще один термін.

23 Жовтня 2015

Еволюція гідності

А хтось іще пам’ятає, за що мільйони українців не так давно мерзли на морозі, лізли під кулі, за що загинули герої Небесної сотні? Занадто багато всього змінилося з того часу (чи не так?), багато води збігло, і все стало догори дриґом. Але на порозі другої річниці Революції гідності варто б пригадати. Особливо напередодні таких дивних і незрозумілих виборів, які нині перетравлює країна.

23 Жовтня 2015

Децентралізація як феодалізм

Реформа самоврядування може лише зміцнити регіональні клани

23 Жовтня 2015

Вибори немісцевого значення

Які виклики для країни несуть місцеві вибори

22 Жовтня 2015

Фейкові, брате, часи настали

Як розуміти величезне розмаїття партій на місцевих виборах

22 Жовтня 2015

Невеликий вибір

В неділю в Україну знов прийде стихійне лихо. Ні, не дощі й ураганний вітер, а чергові вибори. Скільки їх вже було за останні часи… На жаль, те дійство, що відбудеться 25 жовтня, не призведе й не має жодних шансів призвести до перезавантаження системи місцевої влади. Ні на рівні особистостей, ні на рівні партій. Є ряд причин, які змушують зробити висновок, що як це не банально, але ці вибори знову виявляються виборами без вибору. Які призведуть до погіршення як політичної, так й економічної ситуації в країні.

21 Жовтня 2015

Світ про Україну: членство у Радбезі ООН як переломний момент у дипломатичній війні проти РФ

Протягом тижня західні ЗМІ писали про перемогу України у виборах до Ради Безпеки ООН, настрої українців перед місцевими виборами, боргові суперечки із Росією та перспективи створення української кіберполіції

19 Жовтня 2015

Партія регіонів: повернення Змія Горинича

Партія регіонів, якої ніби й не існує в актуальній українській політиці, йде на місцеві вибори кількома колонами

2 Жовтня 2015

Початок сезону «договорняків»

Старт електоральної кампанії перед місцевими перегонами ознаменувався кількома скандальними історіями. Із різних куточків країни надходять повідомлення про продаж або злив партосередків під місцевих товстосумів, про співпрацю політсил коаліції із представниками партії Януковича та просто відвертими пройдисвітами, про «договорняки» опозиції із владою. Суперництво між партнерами по коаліції в регіонах цілком може призвести до серйозних непорозумінь у Києві й навіть до її розвалу.

17 Вересня 2015

Здивувати електорат: від рекламних аеростатів до спідвейних мотоциклів

Офіційно виборча кампанія на місцевих виборах стартувала 5 вересня. Проте потенційні кандидати почали обробку свого електорату задовго до осені.

9 Вересня 2015

Нещаслива столиця

Політичні фрики облюбували крісло київського мера. Найближчі вибори дають небагато шансів змінити цю сумну традицію

21 Серпня 2015

Загроза локального реваншу

Залишається місяць до старту місцевої передвиборчої кампанії-2015, проте досі не зрозуміло, за якими законами ці перегони відбуватимуться. Ще в листопаді минулого року депутати домовилися внести до літа зміни до Конституції та ухвалити новий закон про вибори, щоб провести їх за відкритими партійними списками.

6 Червня 2015

Вся влада радам?

Місцеві вибори 25 жовт­­ня таки будуть. Так сказав президент, і так зобов’язує Конституція, змінювати яку немає ні часу, ні можливості. Звичайно, можуть бути екстраординарні обставини, але це малоймовірно.

5 Червня 2015

Місцева виборча ініціатива для окупованих територій

Місцеві вибори – одна з тем, що можуть змінити порядок денний. Той самий негідний порядок, у якому наш хід завжди другий, реактивний і часто орієнтований якщо не на програш, то на підтримку невигідної політичної ситуації

5 Червня 2015

Прохідні вибори

Майже гарантовано місцеві вибори відбудуться вчасно – у жовтні 2015 року. Попри спокусу, правлячі кола не пішли на антиконституційну авантюру, аби продовжити життя нинішній каденції місцевих рад.

4 Червня 2015

Олександр Черненко: «Повторні місцеві вибори можливі через два роки після старту децентралізації»

Співавтор одного із законопроектів про місцеві вибори, колишній очільник Комітету виборців Олександр Черненко розповів Тижню про головні виклики зміни влади на місцях, електоральні ризики та право голосу для внутрішніх переселенців.

4 Червня 2015

Камінь на шиї

Серед оглядачів тиха паніка. Незалежно від того, чи встигне Рада до канікул ухвалити зміни до закону про місцеві вибори, чи вдасться коаліції (вельми умовній, як давно очевидно) закласти туди запобіжники від маніпуляцій, вже у всій своїй невблаганності постає загроза «ригівського» реваншу.

23 Травня 2015

Одеські вибори: підкилимні інтриги і війна компроматів

Вибори мера Одеси в 2014 році ознаменувалися протистоянням двох основних кандидатів. Ними стали екс-мер Одеси, народний депутат з фракції УДАР Едуард Гурвіц та його колега по парламенту, екс-регіонал Геннадій Труханов.

24 Травня 2014

Коти в мішку

Щовечора, відчиняючи набиту листівками й газетами з пиками кандидатів скриньку, неймовірним зусиллям стримуєшся, щоб не вимовити вголос кілька ласкавих слів. Хоча бувають моменти, коли цікавість таки переважає здоровий глузд і ти, згрібши весь мотлох, ідеш до хати, сподіваючись за вечерею знайти поміж нього щось цікаве. Безумовно, процесові травлення така інформація не сприяє, але думка про громадянський обов’язок, який треба виконати на виборах, сильніша. Правду кажучи, побачене й прочитане нерідко викликає кардинально протилежні емоції: від істеричного сміху до рясного лихослів’я. Але остаточний висновок зазвичай вимальовується лише один: ну не люблять кандидати свій народ. Не люблять і все.

23 Травня 2014

Похід на Київ: привиди минулого і провінційні скандали

25 травня разом із президентом країни Київ обиратиме нового мера і його команду, себто Київраду. І вже за традицією до «керма» української столиці намагаються потрапити цілі когорти одіозних та скандальних політиків

23 Травня 2014

Несподіваний вибір

Досі українці ходили голосувати за кандидатів у президенти з чітким усвідомленням, що є «ми» і «вони». Нинішній вибір складніший, бо, судячи з усього, мова не про чергового «доброго царя», а про певну систему політичних конкурентних відносин

23 Травня 2014

Зворотній бік «противсіха»

У славному місті Васильків (наголос на «и», а не на «і», бо на честь князя Василька, а не російської назви волошки), так ось, у славному місті Васильків минулої неділі відбулись вибори мера. Опозиція та Партія регіонів третій день звинувачують одне одного у фальсифікаціях. Після того, як «партія влади» безуспішно намагалась відректися від сумнозвісного Вадима «Румуна» Титушка, віри регіоналам менше, ніж опозиції. Але ясно, що цілісну картину порушень здалеку не складеш.

5 Червня 2013

Вибори у Василькові: мертві душі, спортсмени та “єдність” опозиції

Низька явка, апатія, місцями відчай, плутанина на дільниця – так виглядало волеявлиння у Василькові, який можна вважати свого роду «полігоном» майбутніх протистоянь влади і опозиції на місцях

2 Червня 2013

Як зробити, щоб міські голови не були безголовими?

Досі невідомо, чи відбудуться цього року місцеві вибори у столиці, а чи будуть вони перенесені на 2015 рік – перенесені всупереч Конституції та чинному законодавству, але ж чи вперше робляться в Україні подібні речі?

1 Березня 2013

Влада мажорів

За рахунок депутатів-мажоритарників ПР встановила контроль над більшістю областей

14 Листопада 2010

Вибори non-stop

Для наступних парламентських виборів призначать дату, яка забезпечить більше гарантій успіху партії влади. Тож, схоже, Верховну Раду переобиратимуть вже в 2011-му

14 Листопада 2010

Без переможців

Основні підсумки місцевих виборів: поразка регіонів на тлі перемоги, фіаско придворної опозиції, розчарування виборців

5 Листопада 2010

Крок назад

Ця виборча кампанія не вирізнялася конструктивними пропозиціями.

5 Листопада 2010

Місцеві вибори-2010

Вибори без вибору

29 Жовтня 2010

Цілковитий контроль

На місцевих виборах-2010 влада виграла раунд боротьби за контроль над суспільством. Надалі від самих громадян залежить, чи буде ця перемога остаточною

29 Жовтня 2010

Ціна питання

Жорстка боротьба на місцевих виборах має свою мотивацію: доступ до великих ресурсів та владних повноважень

29 Жовтня 2010

Узаконений адмінресурс

Змінивши законодавство, влада створила правові основи для фальсифікації результатів місцевих виборів-2010

29 Жовтня 2010

Чорні технології

Нинішня виборча кампанія продемонструвала, що у практику повертається широке застосування брудних технологій допомаранчевого періоду

29 Жовтня 2010

Наслідки для влади

Прийшовши до влади на місцевому рівні, Партія регіонів зіткнеться із системними проблемами, які вона не здатна буде вирішити

29 Жовтня 2010

Сьогодні рекорд, а завтра – норма

На місцевих виборах у своїй вотчині головне для регіоналів не просто перемогти, а перемогти з максимальним результатом

22 Жовтня 2010

Херсонський гамбіт

Вибори на Херсонщині опозиція програла ще задовго до їхнього початку

22 Жовтня 2010

Черга кандидатів

Регіоналів до обласних рад поведуть губернатори

15 Жовтня 2010

Приборкання Галичини

Партія влади закріплює контроль над Львівщиною, розколюючи опозицію

15 Жовтня 2010

Меру-мир

Напередодні виборів партія влади хоче долучити до своїх лав мерів міст. Наразі погодилися не всі

15 Жовтня 2010

Життя після виборів

Влада нейтралізуватиме невгодних мерів за допомогою місцевих референдумів

7 Вересня 2010

Усі по місцях

Влада ліквідовуватиме райради у містах, у яких не має шансів сформувати після виборів більшість

3 Вересня 2010

Праймеріз швидкого приготування

Західна технологія внутрішньопартійного відбору кандидатів в українському варіанті набула досить химерних форм

3 Вересня 2010

Ігри в демократію

За півтора тижні до початку виборчої кампанії партія влади змінила правила гри на майбутніх місцевих виборах на користь придворної опозиції

3 Вересня 2010

Генеральна репетиція

Під час місцевих виборів 31 жовтня влада застосовуватиме на «проблемних» територіях «ізмаїльський сценарій»

4 Серпня 2010