Слабка сильна Європа

Технологія спрощеної відповіді

«Багато хто обурюється популізмом і звинувачує в ньому політичних лідерів, — іронізує Ремі, викладач філософії в паризькому ліцеї, — а ось дати терміну чітке визначення мало хто може. Точніше навіть не так. Дефініцій існує кілька, залежно від того, про яку державу мова. А от узгодженого поняття не вироблено. Принаймні у французькому словнику «Ідеологічні шаблони» його знайдеш».

23 Січня 2016

Стовпи європейського скепсису

В Іспанії, Франції чи Німеччині сприймання України, Майдану та війни в публічному просторі — це суміш «мислення великими категоріями» й спантеличеності. Відповідальність за конфлікт в очах громадськості лежить здебільшого на Росії та Путіні, якого оцінюють зазвичай дуже негативно. Однак частина експертів, дипломатів та політиків вважає ще і Євросоюз винним у «провокуванні» Кремля Угодою про асоціацію, яка виражає нехтування інтересами РФ загалом.

18 Січня 2016

Фобія безпеки

Багато років європейці тішилися безпекою і водночас жорстким захистом власного права на приватність. Це, певно, було цілком можливо у часи до сплеску тероризму та приїзду понад мільйона біженців 2015 року — і чималої їх кількості на підході. Сьогодні ця можливість зникла. За дедалі більшої неоднорідності суспільства, ерозії соціальних норм та непропорційно великого відсотка молодих чоловіків серед мігрантів, а також (переважно) невтішного попереднього досвіду їхньої інтеграції необхідно радикально переглянути політику безпеки.

16 Січня 2016

Stratfor про найближче десятиліття: занепад Росії, криза ЄС та зміцнення Туреччини

Тиждень.ua обрав десять найважливіших тез із прогнозу американської розвідувально-аналітичної організація Stratfor на на 2015-2025 роки

12 Січня 2016

Україна: європейська історія успіху

Я часто буваю в Україні, ділюся знан­нями, накопиченими за 25 років розбудови успішної незалежної Литви. За цей час здобув великий досвід, двічі очолюючи уряд, обіймаючи керівні посади в парламенті, керуючи парламентською опозицією та однією з найбільших партій Литви – «Союз Вітчизни» – протягом 13 років.

4 Січня 2016

Канікули на вулиці

Політичний розкол може зіпсувати свята багатьом польським родинам

27 Грудня 2015

Від біженців до футболу

Від 2016-го німці чекають передусім продуманої політики інтеграції біженців, початку нової виборчої кампанії та перемоги на чемпіонаті з футболу Євро-2016

27 Грудня 2015

Ігри зі страхом

В Америці та Європі праві популісти на марші. Це реальна загроза

20 Грудня 2015

Регіональні вибори у Франції або республіканська математика

Технологія “Республіканського фронту” вкотре спрацювала у в другому турі французьких виборів. Цього разу — регіональних. Попри те, що крайній правий Національний Фронт зібрав рекордну для себе сумарну кількість голосів, ця партія не змогла здобути під своє керівництво жодного регіону.

15 Грудня 2015

День Дейтона

Єдине, у чому дійшли згоди босняки, хорвати й серби: війна закінчилася

13 Грудня 2015

Нові правила для Заходу

У часи холодної війни було так: що далі від Західного Берліна, то страшніше. Вибирати доводилося між свободою і тоталітаризмом — символом цього був мур. У нас повсюди були неприємні, ба навіть відразливі союзники, і їх належало підтримувати неприємними, ба навіть відразливими способами. «Ескадрони смерті» в Сальвадорі, бомбардування в Індокитаї, диктатори в Африці — така ціна боротьби з комунізмом. Часом важко було зрозуміти, чим «наші» кращі за «їхніх». Нерідко «наші» були, вочевидь, гіршими.

7 Грудня 2015

Що таке Європа?

Чим сьогодні визначено межі європейських Сходу й Заходу

30 Листопада 2015

Cкляна завіса

Попри десятирічну присутність країн Східної Європи в ЄС та НАТО, французи констатують, що психологічні відмінності між Сходом і Заходом не зникли

28 Листопада 2015

Уявне міжмор’я

«Криваві землі», як їх називає єльський історик Тімоті Снайдер, простягаються від Балтійського до Чорного моря. Ще одна їхня назва — не така трагічна — Міжмор’я. Та, хоч би як їх називали, у країн, що містяться на цій території, подібна, переважно безрадісна, історія. Вони не мають природних кордонів, зате мають двох значно більших сусідів: Росію та Німеччину. Тож більшу частину європейської історії перебували під примусовим правлінням тієї або тієї.

27 Листопада 2015

Міжмор’я: між ідеєю та реальністю

Чи має реальне підґрунтя проект інтеграції держав Центральної Європи і які основні перешкоди

27 Листопада 2015

Разом зручніше? Який формат економічної інтеграції вигідний Центрально-Східній Європі

Країни Центральної та Східної Європи разом утворюють один із найдинамічніших ринків у світі за останні роки.

27 Листопада 2015

Подвійний рахунок?

Стільки вже вправлялися на цю тему впродовж останніх двох років, зокрема й у Тижні, що ніби нічого нового сказати неможливо. А доводиться, бо від неї, від Європи, залежить наше подальше існування. Або принаймні вибір стратегій виживання. Не кажучи вже про відновлення справедливості й покарання винних у війні проти України. І Європи також. Тому знову й знову.

19 Листопада 2015

Реформувати ЄС

Найбільшу катастрофу з часів Другої світової війни на просторах Західної та Центральної Європи у ЗМІ охрестили кризою біженців. Одностайності в Європейському Союзі стає дедалі менше, цілісність його невпинно розхитується.

26 Вересня 2015

Чи можлива «фінляндизація» України?

Як історичний рецепт може зашкодити сучасній державі

25 Вересня 2015

Що Європа означає для молоді

Колись ЄС був символом надії. Нині йому не вдається надихнути свій найважливіший електорат

20 Вересня 2015

Період розпаду

Європа не захлинеться від напливу мігрантів, але може потонути у взаємних звинуваченнях та вірі кожного у власну правоту. У нинішній кризі кожен готовий побачити скалку в оці сусіда. Німеччина, мовляв, створює проблеми, бо надто гостинна. «Східноєвропейські» країни видаються скнарами (а то й расистами), бо відмовляються від квот на прийняття біженців.

10 Вересня 2015

Свої та чужі

Слово “мігрант” у дискурсі французького політикуму завоювало в останні дні літа позиції терміну номер один. Не те щоб тема не існувала раніше. Але традиційно проблеми неавтохтонного населення цікавили переважно крайніх правих. Часи змінилися. Соціалісти, ліберали та крайні ліві активно долучилися до дискусії, яка набуває масштабів загально-європейської.

3 Вересня 2015

Оптимісти в обороні

Єврофіли активізують діяльність партій та громадських організацій у відповідь на посилення позицій євроскептиків.

31 Серпня 2015

Негостинна Європа

Прикордонні країни Європейського Союзу різко реагують на зростання чисельності біженців у 2015-му

31 Липня 2015

Варіації на тему Grexit

Чи можлива паралельна валюта в єврозоні?

16 Липня 2015

Постсекулярне сьогодення

Релігія в Європі дедалі більше стає приватною духовною справою особи

5 Липня 2015

Сусідська незгода

Що заважає країнам Центральної та Східної Європи виробити спільне бачення безпекової стратегії перед російською загрозою

25 Червня 2015

Європейська армія: проект чи ілюзія?

Можливо, російська агресія в Україні змусить Європейський Союз кардинально переглянути свою систему колективної безпеки. 25–26 червня він збирає нараду, присвячену питанням міжнародної політики та оборони. На порядку денному відновлення проекту європейських сил швидкого реагування, котрий існує, принаймні на папері, від 1998 року. Напередодні заходу голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер дав програмне інтерв’ю тижневику Welt am Sonntag, додаткові до впливової німецької щоденної газети Die Welt. Він заявив, що поява європейської армії стала б, зокрема, «чітким меседжем для Росії».

22 Червня 2015

Що підриває євро

Майбутньому валютного союзу загрожує старіння населення Європи

18 Червня 2015

Європа подає сигнал утоми

Залишилося трохи більше ніж півроку до моменту, коли західний світ покладе нас у шухляду «Невдалі проекти», поставивши на течці «Україна» гриф «Сховати й забути». Хтось із його представників, як, наприклад, Канада чи Польща, зробить це із жалем, хтось, як Південна Європа чи Франція, – з полегшенням, але покладуть і забудуть усі разом.

21 Травня 2015

Час прокидатися

«Ціла, вільна і мирна» Європа – так звучала ця мантра в золоті дні євроатлантизму, коли Росія була слухняною, а історія «закінчувалася». Але гасло не відображало дійсності

18 Травня 2015

Марґрете і ведмідь

Радикальна зміна в європейській політиці та газовому бізнесі – антимонопольна зброя, розвернена проти Газпрому

16 Травня 2015

Рука закону

Єврокомісар із питань конкуренції демонструє характер

16 Травня 2015

Історія самоомани

Європа, схоже, про круглу дату не згадає. 2015-го виповнюється 40 років одній із найнебезпечніших ілюзій у новітній історії – міфу про можливість мирного співіснування держав із протилежними системами цінностей.

9 Травня 2015

Друге народження Європи

Цього року, відзначаючи 70-ту річницю завершення Другої світової війни, ми маємо нагоду підбити підсумки розвитку повоєнної Європи. Що ж сталося з нею за цей час?

8 Травня 2015

Утримати мир

Нинішні ветерани воювали за свободу і краще життя в Європі. Та чи вистоять цей мир і процвітання перед лицем нових загроз?

8 Травня 2015

Жан-Ів Потель: «Не ставтеся до євроскептичних рухів як до чогось скороминучого»

Про потребу внутрішньої європейської політики як відповіді на загрозу євроскептичних рухів у ЄС, антиісламізм «Національного фронту» та плюральне демократичне середовище Тиждень поспілкувався із французьким істориком і політологом Жаном-Івом Потелем.

24 Квітня 2015

Коли злякається Європа?

Політичні конфлікти, особливо між білими людьми, не мають воєнного вирішення. Такою була догма політістеблішменту Європи від часів завершення холодної війни й аж до початку цього року.

17 Квітня 2015

Нова конфігурація безпеки

«Виходить, ваша країна – єдина велика держава в цьому регіоні, що усвідомлює загрозу з боку Росії і витрачає реальні гроші на оборону. То як ви збираєтеся нас захищати?» – звернувся я до поляка на конференції Шведського агентства оборонних досліджень у Стокгольмі.

16 Квітня 2015

Нове стратегічне стримування Росії

За підтримки США Україна здатна стати наріжним каменем нової регіональної системи стримування

5 Квітня 2015

Чому Захід боїться розпаду Російської Федерації?

Нині кремлівська пропаганда відчайдушно залякує Захід «жахливими наслідками» розпаду Росії. На багатьох західних лідерів ці страшні казки таки впливають

3 Квітня 2015

Стрімголов на світову арену

ФРН стає світовою дипломатичною потугою швидше, ніж хотіла

13 Березня 2015

Лінії розлому в Європі

Навіть якщо проблема з боргом Греції вирішиться, цього може бути замало для порятунку євро

12 Лютого 2015

Від кирзака до Оксфорда, або культурні тенденції центрально-східноєвропейських держав

Центральна Європа, вона ж Центрально-Східна, вона ж Східна, Європою вважалася не завжди, про що свідчить хоча б множинність оцих власних назв, які вживають паралельно, нерідко сперечаючись, яка з них правильніша і чи належить та або інша країна до Європи. У різні періоди Європою вважалися різні держави. Ці процеси чудово описав Ларрі Вулф у праці «Винайдення Східної Європи»

1 Лютого 2015

Чарльз Інґрао: «Європа не занепадає, просто розвивається і зростає значно повільніше»

Фахівець з етнічних конфліктів та історичної пам’яті в країнах Цент­рально-Східної Європи та на Балканах ХХ століття, дослідник Австро-Угорщини Чарльз Інґрао розповів Тижневі про сутність кризи сучасної Європи, можливість утрати нею винятковості, визначення її справжніх кордонів за ціннісним, а не географічним параметром, та історію як деконструктивну й реконструктивну силу.

14 Грудня 2014

Мало радощів

Росія буде найбільшим випробуванням для нової очільниці європейської зовнішньої політики

4 Грудня 2014

«Ввічливі чоловічки» Росії на Заході

Чому Європа є легкою здобиччю для російських шпигунів

3 Листопада 2014

Кризовий менеджмент по-кремлівськи

Сильний лівий рух, економічна криза та євроскептицизм створюють Кремлю широке поле для маніпуляцій у південних країнах ЄС

30 Жовтня 2014

У тилу Європи спокій

Західна громадськість здебільшого сприймає воєнні дії в Україні або напруженість у державах Балтії байдуже, не вбачаючи в цьому загрози власному способові життя

29 Жовтня 2014

Сон Європи

Європа не ідеал. Сучасна Європа в тому вигляді, як вона склалася на сьогодні з усіма її політичними конструкціями, економічними взаємодіями, соціальними механізмами й культурними потоками, геть не є вищою точкою еволюції, тим «храмом на пагорбі», про який мріяло людство від часів античності.

16 Жовтня 2014

Паскаль Брюкнер: «Європа є найбагатшою частиною світу з населенням 500 млн осіб, які не знають, куди рухатимуться, бо не мають спільних ідеалів та мети»

Під час презентації українського перекладу його збірки «Тиранія каяття: есе про західний мазохізм» французький інтелектуал і публіцист Паскаль Брюкнер розповів Тижню про причини нинішньої інертності та апатії Європи щодо подій довкола, зокрема в Україні, й небезпеку захоплення ідеологіями

3 Жовтня 2014

Танці престолів

Дискусія про ключові посади ЄС дає мало надій на вирішення сьогоднішніх проблем Європи

11 Вересня 2014

Трансатлантичне перезавантаження

Після провалу політики перезавантаження з Росією США знову роблять ставку на трансатлантичну єдність, тільки з оновленим складом гравців. Чи може опинитися там Україна?

27 Червня 2014

Річка Соча, одна з найкрасивіших річок Європи

Річка Соча протікає по території Словенії та Італії. До речі, в Італії цю річку прийнято називати Ізонцо. Загальна протяжність Сочі невелика – 138 кілометрів, 96 з яких припадає на Словенію і тільки 43 – на Італію.

17 Червня 2014

Східна блокада

Нова Європа має розкол у питанні Росії не менший, ніж Стара. Це загрожує негативними наслідками для всіх

21 Травня 2014

Мова федералізації

З огляду на історію розвитку європейських федерацій російська вимога федералізації для України дорівнює спробі її розділити

15 Травня 2014

«Європейці зраджують власним принципам, залишаючи українців без допомоги»

Джуді Демпсі, старший співробітник Центру Карнеґі – Європа в Берліні, автор книжки «Феномен Меркель» («Das Phänomen Merkel»), вважає, що світ надто загрався в Realpolitik

20 Квітня 2014

Помінялися місцями?

Як Китай впливає на становище Європи у світі

19 Квітня 2014

Геть від Москви, назад у Європу!

Для Києва немає альтернативи рухові у бік цивілізованих країн, які базуються на ринковій економіці та національному принципі державного устрою

9 Березня 2014

Страхи Заходу

Американці хочуть, щоб Західна Європа звернула більшу увагу на хаос у її східних сусідів. Але США також не мають певності щодо подальших дій

21 Лютого 2014

Чи ухвалить Європа «план Маршалла» для України?

Події на Майданах виявили дві тенденції: з одного боку, українці прагнуть змін на краще й готові за це боротися, із другого – в більшості своїй вони й далі чекають, що ці зміни стануться самі собою, можливо, завдяки іноземному втручанню (і не має значення, йдеться про Росію чи Захід). Очевидно, саме тому так багато запитань лунає як зі шпальт медіа, так і в соцмережах: «А де ж Європа? Чому мовчить? Невже вона нас зрадила і гроші українських олігархів для неї важливіші, ніж життя людей?»

10 Лютого 2014

Найдовший пішохідний міст в Європі

Sölvesborgsbron - найдовший пішохідний міст в Європі, довжина якого понад 2480 футів. Розташований у Швеції, міст з'єднує містечко Сюльвесборг з новим сучасним житловим районом через затоку.

30 Січня 2014

Свобода України – безпека Європи

Під сучасну пору Україна опинилася під загрозою остаточної втрати незалежності і поглинання московським імперіалізмом та остаточної ліквідації української державності. Це найбільша загроза за всі роки після відновлення української державності. Особливо це стало очевидним після 17 грудня, коли Янукович остаточно скинув пропагандисьтку маску євро інтегратора і заради збереження особистої необмеженої влади та клану своїх мафіозних поплічників, погодився покласти до ніг Путіна суверенітет України.

24 Січня 2014

Пролітаючи над Європою. Що потрібно для масштабних зрушень в Україні

Що потрібно, щоби перетворити Україну з об’єкта чужих інтересів на суб’єкт власної політики?

17 Січня 2014

Кустуріца уподібнився до Царьова і Колесніченка

Відомий режисер не бачить українців у Європі і радить залишатись «молодшим братом» росіян.

19 Грудня 2013

Чи виросте українська демократія з дитсадкового рівня?

На папері та в ефірах державних телеканалів ми декларуємо громадські свободи, гарант із наполегливістю папуги торочить про незмінність політичного курсу на асоціацію з ЄС, у той час як реально заламують руки - в прямому і переносному значення, - та щосили затикають "роти", себто усі "неугодні" ЗМІ

16 Грудня 2013

Вільнюський саміт на українських площах

10 грудня у Європарламенті в Страсбурзі обговорили майбутнє Східного партнерства з особливою увагою до України. Критика (й тиску Москви на Київ, і браку справжньої політики ЄС на Сході Європи) лунала досить гостро. Але чи варто сподіватися на вироблення нового курсу Євросоюзу?

13 Грудня 2013

Потужний шторм "Ксав'єр" обрушився на Північну Європу

Північна Європа опинилася під ударом потужного шторму. Жертвами штормового циклону стали п'ять осіб

6 Грудня 2013

Монстр на ім’я Європа

Марін Ле Пен і Геерт Вільдерс утворять альянс євроскептиків

1 Грудня 2013

Російські галюцинації, або які жахіття чекають на українців після Угоди з ЄС

Європа - це страшно, вважають росіяни. І небезпідставно. Такого раю, як в Росії, більше ніде на земній кулі знайти не вдасться…

26 Листопада 2013

Співтворець сучасної Європи Отто фон Габсбург

Позаторік у липні після меси в соборі святого Стефана центром Відні до монастиря капуцинів вирушила велелюдна хода в ошатних старовинних вбраннях зі штандартами корпорацій, королівств і земель Ціслейтанії, колишніх теренів Австрії до річки Літави на угорському кордоні, від Форарльберга та Істрії до Галичини і Буковини.

25 Листопада 2013

Чим Європа так приваблює росіян

Розпочну з відомого чеського анекдота. У телефонній розмові Путін наполегливо підкреслює: «Допоки Чеська Республіка погоджуватиметься на американський радар поблизу Праги, російські ракети будуть націлені на її столицю». «У такому разі, – відповідає йому президент Чехії, – наша авіація бомбардуватиме Карлові Вари».

24 Жовтня 2013

Андорра - забуте Європою князівство

Андорра затиснута серед Піренейських гір, і щоб добратися до найближчого пляжу, доведеться їхати кілька годин автобанами Франції або Іспанії. Втім, це не завадило країні стати місцем «паломництва» пострадянсь­ких товстосумів. Маленьке князівство приваб­лює їх як офшорна зона. За останні півроку вони відкрили в тутешніх банках сотні рахунків.

20 Жовтня 2013

Піренейська «заначка»

Забуте Європою князівство у Піренеях стає новою офшорною Меккою для російських та українських олігархів

20 Жовтня 2013

Підкорена Європа

Гра Сталіна на встановлення влади над Центрально-Східною Європою спиралася значною мірою на місцевий елемент та інструменти, вже апробовані в СРСР

21 Вересня 2013

Нова Європа проти Старої

Важко знайти кращі міста ніж Лондон, Рим, Барселону чи Париж. Проте можна знайти міста, які чимось нагадують їх, і, крім того, пропонують дешевший сервіс.

9 Вересня 2013

Найкрасивіші села Європи

У країнах Європи є чимало сіл, які за оригінальністю своєї архітектури не поступаються столичним пам'яткам, а неймовірно мальовнича природа навколо них здатна викликати непідробний захват навіть у досвідчених мандрівників. Ось лише деякі з найбільш мальовничих сіл і невеликих містечок, що знаходяться в різних куточках Європи.

21 Серпня 2013

До чого можуть призвести протести в Болгарії?

Зростання протестного руху в Болгарії викликане тим, що громадяни хочуть більш прозорого та демократичного управління, верховенства права і прагнуть покласти край корупції в свої країні.

5 Серпня 2013

Аномальна спека в Європі. Померло більше десяти людей

На території Європи встановилася аномальна спека. Надмірно високі температури вже призвели до жертв серед населення. У Польщі потонуло 19 осіб, які рятувалися від спеки у водоймах. 41 дитина була госпіталізована від зневоднення і перегріву.

31 Липня 2013

Топ-10 європейських країн які варто відвідати у 2013 році

Видання Lonely Planet склало список міст Європи, які варто відвідати цього року

25 Червня 2013

Ліки від старих образ. Сенатор нідерландського парламенту Сібе Шаап про ідеологічну кризу сучасних правих партій у Європі та агресію в політичній культурі

До агресії – від банальної лайки й до застосування фізичної сили під час політичних дебатів – вдавалися усі політики світу – від членів грецьких зборів на агорі до сучасних парламентаріїв різних країн.

23 Червня 2013

Розсекречення: болгарські уроки викриття тоталітарних спецслужб для України

Часом дивна поведінка багатьох болгарських політиків і швидке збагачення нуворишів-бізнесменів стають зрозумілі після того, як в Болгарії було нещодавно розсекречено велику частину архівів політичної поліції і розвідки часів комуністичного режиму Тодора Живкова.

17 Червня 2013

Повінь в Угорщині. Під воду пішли одноповерхові будинки, магазини та сквери

Рівень води в Дунаї неподалік Будапешта поступово починає знижуватися, проте як і раніше залишається вкрай високим і паралізує значну частину міста. У багатьох районах столиці Угорщини під воду повністю або частково пішли одноповерхові будинки, зупинки громадського транспорту, магазини, парки та сквери.

12 Червня 2013

Повінь в Німеччині. На річці Ельба поблизу Магдебурга прорвало дамбу

Через повінь в Німеччині на річці Ельба прорвало дамбу. Влада вимушена евакуювати десятки тисяч людей.

10 Червня 2013

Повінь у Європі. Рівень води у Дунаї досяг найвищої позначки за останні 500 років

Рівень води у річці Дунай досяг найвищої позначки за останні 500 років. Річки Ельба, Рейн та їх притоки також вийшли з берегів, тому величезні території центральної Європи виявилися затоплені. Повінь вже забрала життя щонайменше 12 осіб. Десятки тисяч жителів європейських міст були змушені покинути свої будинки. На сьогоднішній день найбільше від повеней постраждали Німеччина, Австрія, Швейцарія та Чехія. Найближчим часом паводок наздожене Угорщину.

7 Червня 2013

Повінь в Чехії. Влада готує евакуацію городян

Жертвами повені у Чехії вже стали шестеро людей, ще п'ятеро вважаються зниклими безвісти. Рівень води у Влтаві продовжує підніматися - приблизно на 20 см на годину. Затоплено острова в центральній частині Праги, з води видно тільки крони вікових дерев. Влада готує евакуацію городян у деяких районах міста.

4 Червня 2013

Дев'ять туристичних розчарувань Європи

У кожному путівнику по Європі є список туристичних об'єктів, «обов'язкових для відвідування». У результаті доводиться годинами стояти в черзі, потім проштовхуватися через натовп, щоб побачити хоча б якусь частину пам'ятки. У підсумку, частенько нас осягає жорстоке розчарування. Ось список з дев'яти найгіркіших туристичних розчарувань Європи.

3 Червня 2013

Вразливі до тиску. Дестабілізація в країнах Центрально-Східної Європи грає на руку Москві

Економічна скрута, соціальний неспокій, політична непевність, а також міжнародна ізоляція спричинюють нестабільність у багатьох пострадянських державах Європи. Ніщо не свідчить про зменшення впливу цих факторів, а отже, політична сцена ставатиме дедалі більш неспокійною, непостійною і вразливою до тиску та інтриг Москви.

19 Квітня 2013

Топ-10 найбагатших регіонів Європи

Порівнявши купівельну спроможність (ВВП на душу населення) громадян різних країн Європи статистична агенція Євростат склала рейтинг найбагатших регіонів ЄС.

25 Березня 2013

Кумедні скульптури політиків, які спалять дощенту. В Іспанії почалось свято Фальяс

Іспанія почалось щорічне свято Фальяс. До цього свята створюють спеціальні скульптури, які спалюють в ніч з 19 на 20 березня. Значна частина скульптур зображує політиків і навіть цілі сценки з політичного життя Іспанії та Європи.

18 Березня 2013

Снігова буря обрушилась на країни Європи

Снігова буря обрушилась в країни Європи і привела їх до транспортного колапсу. Третій за величиною в Європі міжнародний аеропорт Франкфурта скасував рейси, залізничне сполучення, що зв'язує Англію з континентальною Європою, було паралізовано.

13 Березня 2013

Поль Тібо: «Сучасна проблема ЄС – це його організація та невідкритість до зовнішнього світу. Об’єднана Європа сьогодні дуже зайнята сама собою»

Об’єднана Європа є одним з унікальних геополітичних і соціальних проектів сучасності. Нинішні економічні реалії накладають чіткий відбиток на життя ЄС, а відтак останній постає перед випробуванням на міцність. В умовах кризи глобальних структур та вповільнення економіки з’являється новий виклик: задля єдності Європа має знайти спільні цілі та проекти, навколо яких мають об’єднатися її різні нації.

2 Березня 2013

Чи вдасться Іспанії та Каталонії втриматися разом?

Іспанію знову лихоманить. 2013 рік лише розпочався, проте у керівництва цієї країни на Піренейському півострові вже є привід для головного болю, який ніби і передбачали, але навряд чи думали, що все обернеться в реальні дії.

31 Січня 2013

Найвищий підвісний міст у Європі

Найвищий підвісний міст в Європі відкрився на популярному гірськолижному курорті Енгельберг в Швейцарії. Міст знаходиться на висоті приблизно 3000 метрів над рівнем моря. На будівництво мосту пішло 4 місяці, а коштувало воно 1,5 мільйона швейцарських франків. У ясну погоду з нього відкривається чудовий вид на 500 м униз, у прірву.

15 Січня 2013

Як урятувати ЄС. Ніколя Тензер про те, як об’єднана Європа може подолати економічні та геополітичні виклики

Філософа й інтелектуала Ніколя Тензера вважають одним із провідних міжнародних експертів у Франції. Його звіти про вдосконалення співробітництва з іншими країнами та у сфері державного управління беруть до уваги в її уряді. Окрім цього, він знаний ґрунтовними політичними прогнозами.

21 Грудня 2012